2025-ben folytatva a hagyományokat, ismét háromnapos Halloween-hétvége keretében szólítottuk meg a gyerekeket egy kis őszi mókázásra.


Az őszi szünet első napján egy kreatívkodós, játékos nappal kezdődött a programsorozat. Közös
tökfaragással, ingyen teával és zsíros kenyérrel indult a délután, majd a Rémséges sütemények,
illetve a töklámpások szépségversenyének zsűrizésével folytatódott.

Számpor Kincsőék szemgolyó desszertjei voltak a legijesztőbbek, míg Juhász Kata brownie sírkövei bizonyultak a legfinomabbnak. A töklámpások közül a Fekete Család által készített nyert, mert a tök szájából kilógó leharapott láb a legborzasztóbb horrorfilmeket idézte.
Amíg elkezdődött végre a jelmezverseny lehetett szelfizni a fotósarokban és halloweenes rajzokat
színezni. Minden évben ámulatbaejtő vagy irtó cuki jelmezesek vonulnak bátran a színpadon, innen is szeretnénk gratulálni minden résztvevőnek! Balázs Dante a walking spirit jelmezével maximális pontszámot kapva lett első helyezett.

Ebben az évben a megszokott csapatversenyek helyett a gyerekek egyénileg csatlakozhattak a
játékokhoz: nagy sikert aratott a Halloween bingó és a zombik agytekervénnyel etető versenye is, de a korábbi években már megismert szörnyetető célbadobás és szemgolyóval való futás is tetszett mindenkinek. A kreatívkodáson ezúttal egy Dia de los Muertos álarcot készítettek a gyerekek papírtányérokból, színezéssel és ragasztással. A Rémes sütik ezúttal is a gyerekek pocakjában tűntek el. A programot, immár a sötétben, az Iskola mögötti fás részen világító karkötők keresése zárta, amelyet „kincsre” lehetett beváltani.

Szombaton két mozifilm került vetítésre a kisebb gyerekek és a részére, míg vasárnap jöhetett a
várva várt Csokit vagy csalunk séta! A legnépszerűbb program az elmúlt években egyre növekvő
számú résztvevő miatt idén teljesen átalakult: titkos térkép alapján indultak el kisebb-nagyobb
csoportba rendeződve a gyerekek, saját szüleik kíséretében. Nagy öröm volt látni, hogy minden
csapat a saját tempójában, beszélgetve járta a falut.

Köszönet mindenkinek, aki vállalta a fogadó
állomások szerepét és készült dekorációval, édességekkel!
Köszönet továbbá az Alapítvány támogatóinknak az adományokat, mert a támogatások teszik
lehetővé, hogy évről évre a rendezvények megrendezésre kerüljenek!